Si të humbni peshë në 3 ditë pa dieting dhe tableta

Ka një kategori të grave, e cila është horrified nga fakti se edhe ju duhet të mbështetet në dietat për të humbur peshë të shpejtë. Po, dhe ata nuk të sjellin zhvillim të qëndrueshëm dhe me efekt të qëndrueshme. Zakonisht ra mina të vijnë përsëri dhe për të sjellë shokët.

Përveç ndonjë diete kufizime të ketë një efekt mbi gjendjen e organeve të brendshme, sistemi hormonal, metabolizmin. Prandaj, zgjidhja e problemit se si të humbni peshë shpejt, hedh idenë e rreptë të ushqimit kufizime.

ndryshuar trupit për humbje peshe

E dytë e skajshme, që është si një dembel zonjë, është një "mrekulli" pilula që gjoja mund të effortlessly të humbur peshë. Duke bërë një zgjedhje të tillë, mos harroni që më së paku efekt të cilat arritur drogë të këtij lloji, është pastrimi i zorrëve dhe për të reduktuar ënjtje, sepse ata më së shumti kanë një efekt diuretik.

Në rastin më të keq, do të arrijmë të mëdha dhe çrregullime të sistemit nervor dhe të traktit të tretjes. Pra, si për të humbur peshë në shtëpi, pa shkuar për të lart-përshkruar ekstreme? Përgjigjja është e thjeshtë — të ushqyerit e duhur. Një skeptik i asaj, por kurrë nuk ka ndjekur parimet e të ushqyerit. Prandaj, të paktën për hir të eksperimentojnë test themelor rekomandime. Ju do të shihni se si ju mund të humbni në peshë pa shterrur të trupit, nuk e helmimit të. Shumica do të jetë i befasuar se sa shpejt që do të ndryshojë trupin dhe pamjen. Mos harroni se humbje peshe është 90% e varur në dietë dhe vetëm 10% nga tendosje fizike.

Kështu që nuk do të shtyjë për një kohë të pacaktuar, ëndrra e një të pakta trupi dhe zbatimin e 10 rregullat e të ushqyerit e shëndetshëm të jetës:

 • Të harrojmë për sheqeri dhe ëmbëlsirat, pjekje dhe desserts, në qoftë se vetëm për shkak se këto produkte jo vetëm që i japin peshë shtesë dhe të ndikojnë negativisht në gjendjen e lëkurës. Në qoftë se ju dëshironi të blini një çehre të përsosur, për të hequr qafe të lëkurës, skuqjen, të zvogëlojë sebum, pastaj të vënë mbi gjithçka që përmban sheqer, tabu.
 • Mos konsumojnë pije të gazuara, pije, edhe nëse ajo është vetëm ujë mineral. Dioksidi i karbonit dëmet në stomak mur, stimulon tyre, duke shkaktuar lirimin e stomakut lëng dhe fillon procesi të quajtur shprehjes "sucks në stomak". Edhe në qoftë se ju vetëm të ngrënë, por të gjithë pinë pije të gazuara me ujë në pak minuta ju e ndieni uri.
 • Pini ujë në temperaturë të dhomës është jo më pak se 1.8 l në ditë. Numri i të pijshëm do të çojë në tmerr, sepse ajo duket tepër e madhe . Por nëse ju jeni në mëngjes për të pirë 250 ml agjërimi, marrë nga shtrati, dhe gjatë gjithë ditës për të njëjtën 30 minuta para ngrënies dhe një orë pas, ju nuk do të vini re se sa shpejt ajo është zhytur. Nga rruga, uji është burimi i jetës për të lëkurës. Pas 3 ditëve do të shohim se si do të përmirësuar çehre. Mos pini ujë të ftohtë, ndryshe ushqimit do të jenë pjesë të patrazuar në zorrë dhe përsëri do të përjetojnë urisë.
 • Ndryshuar dietën: "hyni në më shumë perime, duke shmangur ata që janë të pasur me niseshte (grurë, patate), hani mish pa dhjamë (pulë, të ligët mish lope), të ligët, peshk (hake, Alaska Pollack, krapi). Parasysh sasinë e ushqimit hahet dhe kalorive djegur. Nëse ju pyes veten se si të humbni peshë të shpejtë, të punës ose të përdorin tashmë të krijuar nga nutritionists menu, të cilat nuk i kalon të 1200 kalori.
 • Rregulluar ngrënies. Ky aspekt kërkon një qasje individuale: dikush duhet të hanë pesë herë në ditë dhe dikush të mjaftueshme dhe tri herë. Prandaj, ndajeni ushqimin tuaj në disa më të vogla ushqimi, por hanë për numrin e njëjtë të kalorive. Nëse ju jeni të uritur, atëherë ha, ha 10 copa bajame kernelit ose 3-4 copa prunes apo kajsi të thata.
 • Tunable pushtet; në mëngjes ha më shumë karbohidratet (drithërat) dhe drekë — proteina ushqime. 3 orë para gjumit, të harrojmë për ushqim.
 • Ndryshuar mënyrën e gatimit. Të harrojmë për ushqime të skuqura. Shko tek ushqimi, i pjekur në skarë, steamed ose të zier.
 • Futur në dietë më të fermentuara produkte, dhe këtë e kos, të ulët-yndyrë djathë vilë, hirrë.
 • Hani çdo ditë për darkë, lakër, sallatë, e freskët, beets dhe karrota. Ajo shkon mirë me mish pule, të ligët mish ose djathë. Kjo do të ndihmojë në ngritjen e tretjes.

Sigurisht, ju duhet të harrojmë për ushqim të shpejtë. Nëse ju nuk mund të mbijetojnë pa të ëmbël, të prerë Mollë feta, do të spërkasë pak kanellë dhe të shtoni një lugë çaji mjaltë. Mblidhni të gjitha në një enë dhe të kryejë atë me ju. Sa më shpejt që unë të kërkuar për të ndriçuar humor një çokollatë bar, kap një Mollë.

Si të humbni peshë të shpejtë: ushtrime

Si do të dëshpëruar për disa gra kjo mund të tingëllojë, por pa rritje të aktivitetit për të humbur peshë e pamundur. Kjo është e rëndësishme për të bërë atë të saktë dhe të mos e teproj.

Thelbin e ushtrimit të mos e humbasin kalorive shtesë dhe për të forcuar muskujt, për të bërë më elastike vende që janë dobësuar. Përveç gjimnastikë stimulon prodhimin e kënaqësi të hormoneve. Ajo stimulon metabolizmin dhe përmirëson disponimin. Prandaj, duke marrë parasysh faktin se qëllimi i trajnimit nuk është një rekord Olimpik, dhe në një humor të mirë dhe trupin tone, bëni këto ushtrime të përditshme:

  ushtrim për humbje peshe
 • Të shkojnë. Në këmbë — një mjet i madh për humbjen e peshës. Ecje e shpejtë për 30 minuta është minus 250 kalori. Kështu që ndryshoni rutinën tuaj: të largohen për të punuar 20 minuta më herët dhe të ecin ose të marrë jashtë në dy ndalesa në fillim dhe në mënyrë të pavarur të kapërcyer mbetur në distancë. Nordike në këmbë (me shkopinj) do të japë rezultate edhe më të mira: një orë këto ushtrime do të merrni shpëtoj prej 500 kalori.
 • Valle. Të mësuar disa valle lëviz: Lindor, ose Latin dance, ballroom apo sportive. Më e rëndësishmja — të pasion dhe këmbëngulje. Pilates ose yoga. Komplekset Pilates është një mënyrë e madhe për të forcuar muskujt. Ushtrime të thjeshta do të ju lejojnë të ndjehen të çdo cruciate dhe të thyer, apo dobësimin e muskujve. Yoga dhe Pilates janë të gjitha ushtrimet janë të dizajnuara në mënyrë që ata të punojnë të gjithë muskujt e trupit në të njëjtën kohë. Prandaj, efekti është i shpejtë dhe befasues.
 • Rrip dhe ushtrime në rrip. Ngrini trupin në krahët dhe këmbët. Mbajeni për 30 sekonda në një kohë. Të mbajë prapa dhe legen ishin në të njëjtën linjë. Merrni në bërryla tuaj dhe të ul receptorin e telefonit për aq shtesë 30 sekonda. Bëni 10 hedhje nga bërryla në krahë të drejtë dhe mbrapa. Në gjunjë dhe të tjerat 20 sekonda. Përsërisni këto ushtrime 2 herë më shumë.
 • Ushtrimi "The Iceman". Duke qëndruar në një dërrasë, a hedhur shkelma, simulating kalë garash në male. Këtë ushtrim, të bëjnë 2 grupe të 10 herë.
 • Duke kërcyer. Nga një pozicion në këmbë galiç poshtë këmbëve tuaja, duhet të prekni dyshemenë, hidhen jashtë në mënyrë dramatike. Përsëriteni këtë ushtrim 3 grupe të 10 herë.
 • Squats. Mbledhje 30 herë në mënyrë që vija e gjunjë nuk u ndal çorape.
 • Aktiviteti "Libër" për shtypin. Shtrihen në dysheme, të rritur e të dyja bust dhe gjunjë këmbët. Efekti do të vijnë, në qoftë se ju bëni 3 grupe të 10 reps për fillestar, për ata që kanë një të mirë fizike, trajnim — 30 herë.
 • Pompuar e duarve. Bërë në bar dhe ngadalë më të ulët të veten për dysheme nga bending armëve. Ngadalshme që ju bëni, aq më mirë. Të përpiqet të bëjë 10 herë. Kthehet prapa tuaj në karrige, të ligët duart tuaja në mënyrë që trupi ishte ngritur mbi dysheme. Bëj armëve tuaj, të paktën 10 herë.
 • Ushtrim për bel. Të vendosur përpara të lakuara në gju ndeshjen e dytë të bëj gjithashtu. Të hedhur prapa kokën tuaj duart dhe bëni kthehet dhe kthesa për një gju, duke u përpjekur për të marrë për të. Kryer 3 grupe të 15 herë.

Zgjidh ushtrime ose komplekseve sipas zgjedhjes së tij, duke u fokusuar në e tyre palestër fizike dhe shëndetësore.

Nëse ju kanë kthyer problemet, për të shmangur ushtrimi i zellshëm, kufizojnë veten për not dhe në këmbë. Nëse ka probleme me sistemin kardiovaskular, pastaj të marrë në klasët e jogës.

Sode buke për humbje peshe në shtëpi

Internet shumë burime të shfaqur informacion në lidhje me faktin se sode pjekje për humbje peshe — një alternativë e madhe për të rraskapitëse ushtrime fizike. Si ajo jep një pamje mahnitëse efekt në një periudhë të shkurtër të përdorimit. Vetëm këtu, se si mund të përdoret brenda për brenda apo nga jashtë — të diskutueshme.

Disa ekspertë rekomandojë marrjen me lëngje, pije ose të shpërndajë në ujë të ngrohtë dhe pije. Por metoda të tilla të të duket e pasigurt si sode, pasi në stomak, në neutralizimin e stomakut lëng. Kjo do të zvogëlojë ndjenjën e urisë, por mund të dëmtojnë stomakun e murit dhe të shkaktojë përkeqësim në shëndetin e Përgjithshëm.

dush me ju

Pra, shikoni se si për të humbur peshë me sode. Kjo substancë ka një efekt i dobishëm për lëkurën: pastron atë, përmirëson proceset metabolike dhe ka anti-celulitit efekt. Prandaj, është e dëshirueshme për të aplikuar atë të jashtme.

Nëse ju dëshironi të humbni peshë shpejt, atëherë përdorni sode për humbje peshe si aditivë në banjë të trajtimit. Merrni një dush me sode zgjidhje. Për të bërë këtë:

 1. Përzierje 300 g natrium 500 g kripë deti. Shtoni atë në ujë të ngrohtë.
 2. Merrni një dush me këtë zgjidhje për 30 minuta.
 3. Me kujdes fshij trupin tuaj me një peshqir, duke e bërë masazh lëvizjet në zonat problem. Përdorin anti-celulitit krem për të rritur efektin.

Përdorni të gjitha këtyre teknikave gjithpërfshirëse dhe në 3 ditë në pasqyrë, do të shihni përditësuar grua me një të shkëlqyer figura, të lëkurës dhe humor të mirë.

Në qoftë se ju ndiqni rregullat e të ushqyerit e mirë dhe e kryen me kënaqësi të ndryshme dhe ushtrime fizike, për të marrë kënaqësi nga ajo, ajo do të në mënyrë dramatike të humbni peshë në një kohë të shkurtër.