Humbni peshë brenda një jave

Humbni peshë brenda një javeështë krejtësisht reale tani, dhe nëse vërtet dëshironihumbni peshë brenda një javeeshte falas. atëherë kjo pjesë ndriçohethumbje e shpejtë e peshësvetem per ty. Pyetje të bëra më shpesh;si të humbni peshë shpejt dhe në kohën më të shkurtër të mundshme?përkatësishthumbni peshë brenda një javedo të jenë plotësisht të kënaqur, pasi këtu ju mund tëgjeni metodat më të shpejta të humbjes së peshës, - të dashurat tuaja do të tronditen!, dhe nganjëherë ata madje mund të mos besojnë se humbja e peshës brenda një jave është e mundur pa pompimin e panevojshëm të parave dhe procedurat e shtrenjta në sallone - por absolutishteshte falas. . .

një vajzë me një figurë të bukur

Sidoqoftë, së pari duhet të kuptoni nga vjen pesha e tepërt, kaloritë dhe si ta bëni gomarin tuaj tërheqës. Zakonisht kjo është një pasojë që lind për arsye të caktuara, të cilat mund të zgjidhen në nivelin e energjisë, me ndihmën e një komploti për të humbur peshë dhe metodave të tjera të zakonshme, por në mënyrë që të eliminohet pasoja, bëhet e qartë se është e domosdoshme të eleminoni shkakun për shkak të të cilit shfaqet ky efekt . . . Arsyet më të mundshme përfshijnë:mbingarkesaduke ngrënë shumëmiell dhe i ëmbël, dashuri e pakontrollueshmeUshqim i Shpejtë, dhe natyrisht jo një mënyrë jetese aktive, sëmundjet dhe çrregullimet metabolike.

Bazuar në këtë, mund të mendohet se çfarë dobie mund të bëjmë për organizmin tonë të dashur. Atëherë rezultati nuk do t'ju mbajë në pritje - trupi juaj do të përgjigjet me mirënjohje dhe për fat të mirë do të heqë qafe ato paund shtesë.Sigurisht, mund të humbni peshë brenda një jave.- madje mund të humbni peshë më shpejt, sepse pesha e një personi ndryshon në varësi të asaj se sa shkatërroni pa mëshirë ushqimin ose pini ujë gjatë ditës.

Çfarë ju duhet për të humbur peshë brenda disa ditësh? - duke iu përgjigjur një pyetje të tillë, duhet të theksohet, - keni nevojë për forcë vullneti, një dëshirë të madhe dhe disa ndryshime në zakonet tuaja të zakonshme. Në fund të fundit, tundimi është i madh që pasi të keni kaluar këtë lloj prove para ushqimit dhe ushqimeve, së shpejti do të jeni në gjendje të përshtateni përsëri në xhinse ose veshje të tjera të preferuara, do të jeni në gjendje të tërheqni më në fund vëmendjen e burrit të dëshiruar ose madje shokoni ata përreth jush me ndryshime kardinale në trupin tuaj të rilindur.

Nëse më në fund vendosni mendjen tuajhumbni peshë brenda një jave, dhe hiqni qafe dele të dhjamit që varen nga anët dhe në bark, atëherë para së gjithash imagjinoni imazhin tuaj të ri, mendoni për gjërat që më në fund mund të vishni, për burrat që do të jenë gati të mbështillen në gjurmët tuaja ose bini në këmbët tuaja. E gjithë kjo, së bashku me këmbënguljen dhe dëshirën, do të ndihmojnë në kapërcimin e vështirësive të urisë, dhe patjetër që do të humbni peshë shpejt.

Humbni peshë brenda një jave - rekomandime

Si të filloni të humbni peshë? Mundohuni të ndryshoni zakonet tuaja, duhet të filloni një ditë të re në një mënyrë krejtësisht të re, duhet të hani jo me inerci siç jeni mësuar, por kur dhe çfarë dëshironi. Në fillim, zakonet e të ngrënit nuk ju lejojnë të ndjeni nevojat reale të trupit, por ju tashmë keni provuar praktikisht në mënyrë të prekshme veshjen tuaj të preferuar dhe ju pëlqen kjo imazh, kështu që duhet t'i përmbaheni qëllimit të caktuar - mos harroni se të gjitha idetë përfundimisht materializohen, si dhe çdo ndërtim i një objekti lind fillimisht në mendime dhe imazhe. Prandaj dëgjojeni veten dhe merrni kohë. Sipas statistikave, çdo grua kalon gjithsej një vit të jetës së saj duke zgjedhur një veshje nga veshjet e saj. Lejoni vetes të mendojë për zgjedhjet e ushqimit, dhe pastaj mund të mendoni shumë më pak për një fustan që maskon të metat.

Shijoni ushqimin tuaj. Në fund të fundit, tani ju hani vetëm atëherë dhe atë që dëshironi, prandaj shndërroni vaktin tuaj në kënaqësi dhe një mënyrë tjetër për të humbur peshë. Likeshtë si liri i zbukuruar në vend të një fustani të veshur të shtrirë - në fund të fundit, e provoni me ankth, admironi, shqyrtoni dhe nuk e tërheqni me nxitim. Po kështu, pjatat tuaja të preferuara - pak nga pak, me gëzim, duke dëgjuar ndjesitë. Duhet të theksohet se organizmi biologjik i njeriut nuk është menduar fillimisht për thithjen e sasive të pa matura të mishit, trupave të pajetë të kafshëve, prandaj shpesh lindin konflikte dhe, si rezultat, kemi peshë të tepërt.

Zgjero horizontet tuaja në lidhje me ushqimin, - nëse dieta juaj e zakonshme ka çuar në peshë të tepërt, atëherë është gabim, - harroni atë, ka shumë ushqime të tjera të shëndetshme dheskemat dietike. . . Ato pjata dhe produkte me të cilat jeni mësuar janë larg gjithçkaje, provoni diçka të re. Shkoni në një supermarket të madh, studioni dritaret, mos u tregoni dembel për të mbledhur në raftet e poshtme dhe paketat e panjohura, blini diçka të panjohur më parë dhe gatuajeni atë. Nëse nuk keni provuar kurrë ndryshesallata dietedhe prodhimet e detit, nuk mund ta imagjinoni shijen e këtyre pjatave. Gjithmonë gatuajeni pak, hani në mënyrë të tillë që të qëndroni pak të uritur dhe një shëtitje e gjatë nëpër hipermarket do të zëvendësojë dhe do të jetë e barabartë me shpenzimin e kalorive një udhëtim në palestër.

Para së gjithash, nuk rekomandohet të lodhni veten me ngarkesa të mëdha ose vrapim në fazat fillestare vetëm sepse është në modë ose kështu i ndihmon të gjithë, pasi që secili organizëm është unik dhe metodat e përgjithshme mund të mos funksionojnë. Aktiviteti fizik është, natyrisht, i nevojshëm, por vetëm ajo që është e këndshme dhe e dashur nga ju do të ketë një efekt pozitiv. Ju mund të bëni shëtitje në mbrëmje, në vend që të shtriheni në divan para TV, është i dobishëm noti në pishinë ose vallëzimi - madje edhe mbledhja në vend dhe lëkundja e këmbëve gjatë dëgjimit të muzikës tuaj të preferuar ose shikimit të një seriali televiziv. Nuk është aq e rëndësishme ajo që bëni, për sa kohë që keni një ndjenjë të mrekullueshme shpirtërore pas kësaj. Ose do të filloni të zotëroni teknikën e masazhit, trajnimin e përditshëm mbi anëtarët e familjes suaj, e cila pa dyshim do t'ju sjellë shumë gëzim dhe kështu do t'ju lejojë të kaloni pa probleme në një lloj aktiviteti fizik më të lëvizshëm.

Zgjedhja është zakonisht e juaja.. . . Mos harroni se duke lejuar veten të zgjidhni, ju me të vërtetë mund të ndryshoni jo vetëm peshën tuaj, dhehumbni peshë brenda një jave, por edhe për të sjellë diçka të re në stilin e jetës tuaj, dhe ndoshta edhe të martoheni, duke i ndriçuar ditët e vjetra. Rezultatet nuk do të vonojnë shumë, shumë shpejt do të shfaqeni si një person energjik, i bukur, me vetëbesim, mund të lejoni të interesoheni për stilet e zbulimit të rrobave të banjës dhe me një buzëqeshje të injoroni informacionin për dietat e reja për humbjen e peshës.

Humbni peshë brenda një jave - shpejt +

Në shumicën e rasteve, në mënyrë të konsiderueshmeshpejt humbni peshë me 5 ose më shumë kilogramë, një javë është e mjaftueshme. . . Vetëm për këtëjavëdo të duhet të kalojnë ekskluzivisht në pemë dhe perime. Highlyshtë shumë e dekurajuar të mbingopni ose këtu; mjafton të përdorni 1. 5-2 kilogramë në ditë. Në të njëjtën kohë, në mënyrë që në të njëjtën kohë të përmirësoni gjendjen e lëkurës së fytyrës dhe të kaloni kohë në mënyrë më produktive, zgjidhni ato fruta që i përshtaten llojit tuaj të lëkurës, siç rekomandojnë të paktën dietologët kryesorë në këtë zonë.

Për lëkurë të thatë ju nevojitet -ato janë fruta të kuqe të pjekura dhe të ëmbla.

Nevojat për lëkurë me vajrekomandohen fruta të papjekura, të tharta dhe astringent.

Për lëkurë normale me të kombinuartë dy do të bëjnë, dhe gjëja kryesore është se të gjitha janë së bashku. Por ka pak, pak!

Për ta bërë procesin më intensiv, çdo mbrëmje duhet të bëni një banjë të ngrohtë - nëse papritmas nuk ka hidromasazh, atëherë mos rrini boshe në të. Edhe vetë-masazhi më i lehtë mund të bëjë një mrekulli, për të cilën duhet të kaloni vetëm 15 minuta.
Çdo ditë tjetër (vetëm 2-3 herë në javë) është mirë të bëni maska maja për fytyrën, qafën dhe dekoltenë: hollojeni majanë e freskët në qumësht ose ujë të ngrohtë dhe vendoseni në lëkurë. Hiqeni me ujë të ngrohtë pas 10-15 minutash. Por gjyshet tona, në një rast urgjence, këshillojnë të pinë një filxhan çaj ose kafe të pa ëmbëlsuar me 40 gram djathë për mëngjes. Dreka, sipas mendimit të tyre, duhet të përbëhet nga një vezë e zier fort, 120 gram mish të skuqur në një tigan të thatë dhe 20 gram djathë. Për një meze të lehtë pasdite, vetëm çaj ose kafe dhe për darkë, të njëjtat 120 gramë mish dhe sallatë perimesh në vaj perimesh (natyrisht i freskët).

Ata thonë se pas 7 ditësh nga një dietë e tillë, nuk do ta njohësh veten.

Humbni peshë në një ditë - dietë ekstreme

Në humbjen e peshës brenda një jave, si në çdo lloj gare për pamjen e trupit tonë, ekzistojnë metoda jashtëzakonisht radikale. Nëse nuk ka kohë për një humbje më të gjatë peshe ose nuk ka mbetur fare kohë, atëherë mund të shpëtoni nga disa kilogramë në vetëm 1 ditë.

Teknologjia është e thjeshtë - pa ushqim, vetëm çaj për humbje peshe. Dhe përgatitet kështu: për një litër pije të ardhshme, do të kërkohet 1 lugë gjelle gjethe çaji. Derdhni qumësht të nxehtë mbi të dhe lëreni për 30 minuta. Isshtë më mirë ta bëni këtë në termos. Sidoqoftë, nuk është aq e rëndësishme nëse pini çaj të nxehtë apo të ftohtë, gjëja kryesore nuk është të hani asgjë.

Ka ngacmime të tjera ndaj vetvetes. Për shembull, eleminoni kripën nga dieta juaj për një ditë.

Plotësisht! Unë mendoj se ju ende nuk do të hani shumë ushqim të tillë, prandaj nuk do t'ju kufizoj në asgjë . . .

Nëse nuk ndjen forcën për të arritur bëma të tilla - këtu është një mundësi më e butë. Zgjasni 4 mollë mesatare, 1 limon, një 100g mish të ligët dhe tre krutona gjatë gjithë ditës. Nëse pas një dite të tillë nuk ishte e mundur të futeshit në veshje, do t'ju duhet të vdisni nga uria për një ditë tjetër. Vetëm në dy ditë të natës së Vitit të Ri nuk ju këshilloj ta rregulloni vetë këtë provë. Isshtë më mirë të kryeni ekzekutimin të paktën 3 ditë më parë. Dhe më 31 dhjetor, hani sallata dhe fruta.

Dy orë para festës, sigurohuni që të keni një meze të lehtë. Atëherë nuk do të dëshironi të hidhni ushqim. Dhe ju mund të shijoni në mënyrë të sigurt gjërat e mira pa ngrënë shumë. Për një acar më të butë dhe ilaç më pak efektiv, provoni një dietë ushqimore të papërpunuar për humbje peshe, një dietë mono: zgjidhni ushqimet që ju pëlqejnë më shumë dhe përhapni konsumin e tyre gjatë gjithë javës. Për shembull: e hënë - pesë banane, e martë - qull hikërror, e mërkurë - shalqi, e enjte - një kilogram gjizë, e premte - pesë mollë, e shtunë - një litër kefir, të dielën - qull oriz. Gjatë kësaj jave, mund të pini ujë të thjeshtë dhe të përpiqeni të shmangni kafe dhe çaj, veçanërisht ato me sheqer. Vitaminat mund të merren për të rivendosur ekuilibrin në trup.

Ushqimi mono-dietik pastron në mënyrë të jashtëzakonshme jo vetëm zorrët, në përgjithësi ndihmon në heqjen e toksinave nga trupi dhe normalizimin e peshës, eksperimente të tilla nuk duhet të zgjasin për më shumë se një javë. Gjatë kësaj jave, mund të humbni nga 3 në 8 kg, në varësi të karakteristikave individuale të trupit. Sidoqoftë, një javë e tillë mund të quhet vetëm një javë fillestare, në të ardhmen duhet të mendoni me kujdes për dietën dhe ta ekuilibroni atë (proteina, yndyrna, karbohidrate, fibra), vetëm atëherë do të jeni të qetë për figurën tuaj.

Humbni peshë shpejt

Humbni peshë brenda një jave me 5 - 9 kgju mund të përdorni një recetë supë të provuar për humbje peshe efektive. Ju mund të humbni peshë kaq shpejt pa u uritur fare dhe duke ngrënë në një mënyrë të ekuilibruar. Pjata kryesore e kësaj diete humbje peshe është -supë hollimi, ajo mund të jetëpërdorimnë çdo sasi.

Në mënyrë që të humbni peshë dhe të humbni peshë të tepërt sa më shumë që të jetë e mundur, rekomandohet të hani pikërisht ato ushqime që përshkruhen në ditë të caktuara të renditura më poshtë. Për më tepër, - shkarkimijavëju mund të përsërisni sipas gjykimit tuaj, domethënë, sa herë që dëshironi të arrini një rezultat të caktuar.

Receta - Supë hollimi

Për të bërë "supë mrekulli"dobësimdo të duhej:

 • 6 qepë të mesme
 • disa domate 2-3 copë
 • lakër e vogël 1- copë
 • dy speca të ëmbla
 • 1 tufë selino
 • 1 kub supë perimesh.

Si të gatuajmë?

Prisni perimet mjaft imët dhe mbushni me ujë, shtoni pak kripë dhe piper për shije. Zieni perimet në nxehtësi të lartë për rreth 10 minuta, pastaj zvogëloni nxehtësinë dhe gatuajini derisa të zihen.
Në një supë dietike për humbje peshe- ka një minimum kalorish, të cilat ju lejojnë ta konsumoni sa më shumë që të jetë e mundur, - megjithatë, mos harroni të plotësoni dietën tuaj dietike me ushqime të tjera të shëndetshme të rekomanduara në listë.

Dita e parë e javës
Supë hollimi+ çdo frutë (përveç bananeve) + çaj, kafe, ujë

Dita e dytë e javës
Supë hollimi+ perime (të papërpunuara ose të konservuara) + zarzavate. Bishtajoret e thata, bizelet dhe misri nuk lejohen. Për drekë, mund të hani patate të pjekura. Pini ujë

Dita e tretë e javës
Supë hollimi+ fruta (përveç bananeve) + perime (pa patate, bishtajore) + ujë

Dita e katërt e javës
Supë hollimi+ perime + fruta (bananet lejohen, por jo më shumë se 3 copë. ) + qumësht + ujë

Dita e pestë e javës
Supë hollimi+ 300-600 gr. viçi (i zier ose i pjekur) + domate (të freskëta ose të konservuara) + ujë (6-8 gota)

Dita e gjashtë e javës
Supë hollimi+ 500 gr. viçi + perime (përveç patate) + ujë

Dita e shtatë e javës
Supë hollimi+ perime + oriz kafe + lëng frutash (pa ëmbëlsirë) + ujë

Tashmë në disa ditë të javës, si rezultat i dietës, do të humbni nga 2 në 3 kg peshë të tepërt, dhe nëse ndiqni rreptësisht dietën, atëherë përjavëdo të jetë në gjendje tëhumbni peshë me 5-9 kg. . .

Rregullat e javës së dietës

 • mos devijoni nga menuja e dhënë, mos shtoni produkte të reja;
 • peshoni veten në mëngjes - kjo do t'ju japë një nxitje për të vazhduar!
 • buka, alkooli, pijet e gazuara janë të ndaluara;
 • produktet nuk mund të skuqen dhe të gatuhen me shtimin e yndyrës;
 • hani supë kur ndiheni të uritur.

Humbni peshë shpejt

Sa më shpejt të humbni peshë, aq më i paqëndrueshëm është rezultati.- mund të humbni peshë edhe në 3 ditë, por fakti është se askush nuk i ka ndryshuar ligjet e fizikës, dhe kjo duhet të merret parasysh. Sidoqoftë, rrethanat shpesh zhvillohen në një mënyrë të tillë - që pas një kohe të duhet të jesh në një formë tërheqëse. Dhe shkallët në këtë kohë shkojnë jashtë shkallës, duke treguar një rezultat të padëshiruar. Po, nëse një martesë ose martesë e suksesshme është në rrugën e duhur, ju mund ta kaloni fatin tuaj, dhe për këtë seksi femër ndonjëherë është i gatshëm për veprime jashtëzakonisht vendimtare, nuk ka më nevojë për të zgjedhur. Le ta themi në këtë mënyrë me një shtrirje - arsye mjaft të mira që ndonjëherë mund të ndikojnë ndjeshëm në fatin e një personi dhe një arsye për të përfituar nga disa, nëse është e mundur, e padëshirueshmeteknikat e shpejta të humbjes së peshës. . .

Humbni peshë shpejt brenda një jave

Ne do të flasim për produktet e zakonshme të tilla si makaronat.. . . Kjo gjithashtu përfshin patate të skuqura, kola, të gjitha ushqimet e konservuara, kompotat dhe lëngjet. E gjithë kjo është e rafinuar, askund ushqim i mirë. Në interes të ruajtjes afatgjatë, shumë gjëra u janë shtuar këtyre produkteve që janë kundërindikuar absolutisht për një grua fitnesi në peshë.

Humbni peshë në një javë - 1 mënyrë (Më pak yndyrë)

Për humbje të shpejtë të peshës në një javë, - para së gjithash, rekomandohet të minimizoni konsumin e yndyrnave të ndryshme, domethënë jo më shumë se 25 gramë në ditë. Kjo është një dozë shumë e nënvlerësuar për trupin, -megjithatë, nëse doni të humbni peshë brenda një jave, atëherë mund ta përdorni këtë metodë.

Kryqëzoni të gjitha enët e mishit, sallamet, të verdhat e vezëve, vaj ulliri, yndyrna shtazore, margarinë, arra, çdo ëmbëlsirë, ëmbëlsira, ëmbëlsira, ëmbëlsira dhe ushqime të tjera ku yndyra është e tepërt nga menyja juaj menjëherë. Blej vaj peshku nga një farmaci dhe merre atë në një lugë në mëngjes. Kjo është norma juaj për tërë ditën. Nëse vaji i peshkut me të vërtetë nuk përshtatet aspak, blini vaj vegjetal të shtrydhur fllad në treg dhe gjithashtu merrni atë në një lugë.

Humbni peshë brenda një jave - 2 mënyra (Më pak ëmbëlsira)

Çdo gjë që nuk është yndyrë ose mish, Janë karbohidrate. Frutat, ëmbëlsirat, mjalti, reçeli, drithërat, perimet janë të gjitha burime të karbohidrateve. Por! Karbohidratet janë të ndryshme - të ëmbla (si mjalti ose sheqeri) dhe plotësisht të shijshme (si bollgur ose kastravec). Frikësohuni nga karbohidratet e ëmbla si zjarri! Smbëlsirat provokojnë një sekretim të fuqishëm të hormonit insulinë. Epo, ai është vetëm përgjegjës për krijimin e depozitave nënlëkurore të yndyrës për përdorim në të ardhmen. Sa më shumë dhe më shumë insulinë të lëshoni, aq më i trashë jeni. Por orizi ose mielli i tërshërës nuk ju kërcënon me diçka të tillë. Por qumështi mund të të rrëmbejë. Edhe pse është e pa ëmbëlsuar, ajo përmban laktozë sheqeri "të rrezikshme". Shtë më mirë të mos pini qumësht dhe produkte qumështi akoma.

Humbni peshë në një javë - 3 mënyra (Më pak karbohidrate)

Pritini në mënyrë dramatike marrjen tuaj ditore të karbohidrateve! Kjo do të çojë në një humbje të lëngjeve në trup, dhe ju do të humbni peshë ndjeshëm. Kjo metodë, e cila është tronditëse për trupin, është e përshtatshme vetëm për përdorim të vetëm. Nëse vendosni të vazhdoni të uleni në një dietë me karbohidrate të ulëta, atëherë rrezikoni të dëmtoni trupin tuaj. Një organizëm, i hutuar nga mungesa e energjisë, për hir të kursimit të energjisë, mund të zbatojë një mundësi emergjence emergjence për vetë-ruajtjen - të bie në një gjendje letargjike. Përgjumje, humbje e forcës, depresion - kjo është ajo që ju pret. Sidoqoftë, mund të prisni një muaj ose një muaj e gjysmë me karbohidrate. Një tjetër gjë është që ju duhet të hani të paktën pak oriz dhe bollgur. Përndryshe, ku të merrni energji për trajnim?

Humbni peshë brenda një jave - 4 mënyra (Më shumë lëvizje)

Nëse nuk mund të stërviteni dy herë në ditë, bëni ndër-trajnim mbrëmjeve. Në vend që të zvarriteni në rutine për një orë, punoni në të për 20 minuta, pastaj kaloni në trajnerin eliptik për 20 minuta, dhe pastaj në makinën e vozitjes (20 minuta të tjera). Për më tepër, intensiteti i secilës fazë aerobike duhet të jetë i lartë - jo më pak se 90% e maksimumit.

Humbni peshë në një javë - 5 mënyra (Proteinat)

Proteina është ushqimi juaj muskulor. . . Për të parandaluar "tkurrjen" e tyre, sillni marrjen e përditshme të proteinave në 1. 6 gram për kilogram të peshës tuaj trupore. Sidoqoftë, fakti është që pjatat tona të rregullta të mishit janë shumë të larta në yndyrë. Çfarë të bëjmë në këtë situatë? Ekziston një zgjidhje, mund të kaloni në pluhur proteina. Thjesht duhet të peshoni dozën tuaj ditore në mënyrë korrekte. Holloni koktejin në ujë dhe derdhni në termos. Mbetet vetëm të merrni termos me vete për të punuar. Pini një koktej në 5-6 pritje me një pushim prej 2. 5 - 3 orë. Hani peshk në avull ose të zier dy herë në javë.

Humbni peshë brenda një jave - 6 mënyra (më shumë ujë)

Uji është jetë- uji i tepërt - stresi për trupin. Sa më intensivisht dhe më shumë ujë të përdorni, aq më shumë sekretojnë hormonet e stresit organet tuaja, në veçanti gjëndrat mbiveshkore. Gjë është se këto hormone janë kryesore - "djegia e dhjamit". Pra, uji është një lëng plotësisht i pazëvendësueshëm në procesehumbje e shpejtë e peshës. . . Por nuk është vetëm kjo. Sa më shumë proteina të konsumoni, aq më shumë keni nevojë për të pirë. Rritni shtesën tuaj ditore sa më shumë që dëshironi, por duhet të rritet me të paktën 2. 5 litra ujë. Provoni të pini një e gjysmë deri në dy gota ujë para, gjatë dhe pas stërvitjes, si dhe në mëngjes kur të zgjoheni dhe në mes të ditës (duhet të pini të paktën 10 gota ujë në total )
E rëndësishme!: - rekomandohet vetëm uji i gazuar.

Humbni peshë brenda një jave - 7 mënyra (përmbajtja kalorike e ushqimit)

Për këtë metodë hollimido të duhet të mashtroni me llogaritjet - ndryshoni vazhdimisht përmbajtjen e kalorive në dietë - por ia vlen. Merrni një udhëzues për përmbajtjen e energjisë në ushqime dhe llogaritni përmbajtjen e kalorive në dietën tuaj. Nëse nuk keni kohë të kërkoni një tryezë, atëherë mund ta shihni në formë të plotë vizuale në seksionin tonë të dietës në Kremlin, ku paraqiten të gjitha ushqimet kryesore dhe kaloritë e tyre. Duke shtuar ose zbritur vaktet me shumë kalori,të hahet për të humbur peshë në një mënyrë të pazakontë. . . Për shembull, hani 1500 kalori për 3 ditë rresht, të ndara në 4 vakte. Pastaj shkoni deri në 1, 900 kalori. - Vetëm për 1 ditë. Pas kësaj, kthehuni përsëri në 1500 kalori - për 3 ditë të tjera. Formula themelore është si më poshtë: "hapi" i një diete të tillë zigzage duhet të jetë 300-500 kalori, jo më shumë, por jo më pak. Nëse ndiheni plotësisht të rraskapitur, të mbingarkuar dhe letargjik, përpiquni të zvogëloni numrin e ditëve "të uritur" në ciklin tuaj në dy.

Humbni peshë shpejt brenda një jave - 8 mënyra (Shtesa)

Nëse nuk hamë pothuajse asgjë, është e qartë se nuk marrim mjaftueshëm vitamina, minerale dhe substanca të tjera të dobishme. Kështu që ju duhet të blini një kompleks multivitamina dhe multiminerale. Në të njëjtën kohë, blini fibra pluhur dhe shtoni në një shkundje proteine. Nga suplementet ushqimore, ia vlen të blini aminoacid glutaminë (në pluhur ose kapsolla). Dhe termogjenikët në kafeinë dhe efedrinë janë absolutisht të detyrueshme.Efekt i shpejtë i humbjes së peshëskanë diuretikë - diuretikë. Sidoqoftë, shakatë me ta janë të këqija. Mbi të gjitha, këto janë ilaçe serioze. Nëse merret, atëherë diuretikë bimorë të lehtë.

Humbni peshë në një javë - 9 mënyra (Më pak kripë)

Metoda e provuarhumbin peshë shpejtToshtë për të dëbuar ujin e tepërt nga trupi. Uji mbahet nga natriumi, që do të thotë se duhet të hani më pak ushqime të kripura. Më saktësisht, aspak! Nuk ka të bëjë vetëm me turshi ose harengë. Ka shumë kripë në majonezë, ketchup, mustardë, salca dhe salcë. Përveç kësaj, përbërjet e natriumit u shtohen shumë produkteve për efekt ruajtjeje. Për shembull, patate të skuqura. Lexoni me kujdes etiketat: produktet që përmbajnë kripëra natriumi janë krejtësisht të papërshtatshme për ju. Në shtëpi, mos kripë asgjë! Asgjësimi i plotë i kripës në dietë do të "heqë" deri në katër paund shtesë.

Humbja e peshës shpejt nuk është për shumë kohë

Të gjitha sa më sipërmënyra për të humbur peshë shpejtpadyshim do të ndihmojë në një kohë të shkurtër deri nëjavëju ndihmojnë të bini në peshë. Sidoqoftë, nëse abuzoni me këto teknikahumbje peshe emergjente, atëherë ato mund të çojnë në pasoja negative. Meqenëse përmbajtja e kalorive në dietën tuaj nuk plotëson minimumin e lejuar për një mënyrë jetese normale, shkalla e metabolizmit ngadalësohet. Nëse konsideroni se humbni më shumë se 0. 5 kg në javë, atëherë së bashku me yndyrën, në mënyrë të pashmangshme humbni masën muskulore. Në të njëjtën kohë, sa më pak muskuj të keni, aq më shumë yndyrë do të jetë.
Misteri qëndron në faktin se muskujt e trupit konsumojnë kalori në mënyrë shumë aktive, dhe kur zvogëloni masën muskulore, atëherë keni nevojë për më pak kalori se zakonisht. Në këtë version, shfaqet fotografia e mëposhtme: që me kalimin e kohës, kur humbni peshë, duhet të konsumoni gjithnjë e më pak - megjithatë, një rënie e përmbajtjes së kalorive, siç mund të mendoni, në këtë kohë sjell një ngadalësim të metabolizmit. Çuditërisht, rezulton një rreth i mbrapshtë. Çfarëdo që të thotë dikush, por nëse vazhdimisht bëni një "dietë urie", atëherë në planin afatgjatë kjo vetëm do të rrisë rezervat tuaja të yndyrës dhe, si rezultat, peshën.